Dobre meble to meble stylowe

Jedni dobrze odnajdują się we wnętrzach minimalistycznych, metalowych, podświetlanych w super nowoczesnym high-tech inni preferują ciepło drewna, klasykę i sielski klimat wiejskiej chaty.

Dom nie powinien być wierną kopią ekspozycji z salonu meblowego

Dom powinien odzwierciedlać osobowość i pasje mieszkańców. Jakże wiele spotykamy wnętrz, które powielają seryjne schematy. Monolityczne bryły meblościanek, sztampowe wersalki, schematyczne aranżacje. Przecież można dobrać piękne meble.

Każdy człowiek jest indywidualnością, która wpływa na wystrój wnętrza w jakim mieszkamy. Wnętrze powinno być przede wszystkim przyjazne dla domowników a każdy z nich powinien odnaleźć tam swoją własną przestrzeń.

Dom musi być ciepłym miejscem, w którym znajdziemy ukojenie po całym dniu pracy czy nauki. Wystrój wnętrza i dodatki mogą pobudzać lub wyciszać. Jedni dobrze odnajdują się we wnętrzach minimalistycznych, metalowych, podświetlanych w super nowoczesnym high-tech inni preferują ciepło drewna, klasykę i sielski klimat wiejskiej chaty.

Nowoczesność wybierają głównie ludzie młodzi. Nastolatek, który wyrósł już z kolorowych mebelków, uporządkuje swój chaos dorastania w takim wnętrzu. Aby jednak surowość minimalizmu nie oziębiła go zupełnie można mu stworzyć klimatyczne wnętrze w nowoczesnym stylu industrialnym. Meble w stylu industrialnym wnoszą we wnętrze nowoczesność pokrytą jednak lekką patyną czasu. Nasz dorastający chłopiec może sobie w otoczeniu takich mebli oraz odpowiednich dodatków stworzyć swoje męskie wnętrze.

Kobietą jest się od urodzenia. Dziewczynki dobrze się czują w nieprzytłaczających ciepłych wnętrzach. Bieliźniarka z szufladami, komódka na giętych nogach nad którą wisi lustro w nostalgicznej ramie to nastrojowe meble do dziewczyńskiego pokoju. Postarzony stolik a la Ludwik XVI będą łagodzić huśtawkę nastrojów dojrzewającej kobiecej duszy. Każda kobietka, duża i mała jest damą dlatego dziewczęta lubią urocze, delikatne meble nawiązujące do stylu francuskiego dworu.

Od lat w trendach wnętrzarskich prym wiodą style prowansalski i rustykalny. Są one odzwierciedleniem tęsknot za najszczęśliwszymi latami dzieciństwa. Kojarzą się z wakacjami u dziadków i zimowym ciepłem babcinej kuchni. Wykwintne meble, na wzór tych XIX- to wiecznych, jakby sprowadzonych prosto z targu na krakowskim Kazimierzu, pozwolą zbudować niepowtarzalny klimat mieszkania. Przeszklone biblioteki, komody, stoły czy stylowe, tapicerowane fotele są pomostem pomiędzy współczesnością a wspomnieniami.

Stylizowane meble gabinetowe, mogą doskonale korespondować z nowoczesną technologią. Ważne aby mieszanka starego z nowym stanowiła spójną całość. Biurko stylizowane na lata 30-te XX wieku, gabinetowe krzesła, biblioteka to luksusowe tło dla najnowocześniejszego komputera.

Rezygnując z mnogości mebli, te na które się zdecydujemy mają szanse być odpowiednio wyeksponowane.

Gustowna sofa a przy niej wygodne fotele z podnóżkami podkreśli komfort i styl salonu, w którym spotyka się cała rodzina i przyjmujemy gości. Uzupełnieniem wystroju wnętrza mogą stać się stylizowane meble w oryginalnym kolorze. Pistacjowe komody, konsole na giętych nogach dekoracyjnie postarzone dowiodą, że klasyka nie jest nudna.

Ogrodowe, kute meble nadają się nie tylko jako umeblowanie werandy. Doskonale sprawdzą się także w oryginalnej kuchni czy jadalni.

Niech nasze wnętrza będą wyraźne ale osobiste

Nawiązują do tradycji lub prześcigają w nowoczesnych rozwiązaniach designerskich. Niech zapadają naszym gościom na długo w pamięć jako charakterystyczne i oryginalne. A my czujmy się w nich dobrze, po prostu jak w domu.

Dodaj komentarz