Spacer po łazienkach

Możemy nie mieć osobnego salonu czy sypialni. A i gotować da się w kuchennym aneksie ale czy możemy nie posiadać łazienki?

Spacer nie po tych tych królewskich w Warszawie, lecz tych naszych malutkich, jakimi uszczęśliwiali nas architekci zeszłego wieku.

80% polaków mieszka blokach z płyty. Czyli niewielu z nas ma to szczęście być właścicielem pokoju kąpielowego.

Z reguły w naszych łazienkach mieści się wanna, umywalka i pralka. Gdzieś tam jeszcze wciskamy kosz na pranie i to wszystko.

Pomimo tego, że łazienki mamy standardowe nie musimy rezygnować z ich przemiany na klimatyczne wnętrza. Mała powierzchnia to nie problem. Każdej łazience, dzięki dodatkom można nadać niesztampowy charakter.

Wbrew pozorom w łazience spędzamy dość dużo czasu. Warto poświęcić jej trochę uwagi i włożyć odrobinę serca w jej wystrój. Pokuśmy się na wielkie zmiany na małej przestrzeni, wszak lato to czas remontów 🙂

Odpowiednie elementy wyposażenia przemienią nasze łazienki w pokoje kąpielowe, w których wieczorna kąpiel będzie ucztą nie tylko dla ciała.

Włochy i lekkość tamtejszych wnętrz dyktują najnowsze trendy. Możemy je uzyskać dzięki drobiazgom, które wniosą środziemnomorskie klimaty do łazienki. Druciane koszyczki, stylizowane, lekkie wieszaki na ręczniki czy otwarte, metalowe półeczki. Do tego dekoracje z muszelek i oryginalne obrazki, które zastąpią ozdobne płytki, na które wydajemy masę pieniędzy, tylko po to aby później zobaczyć takie same u sąsiada.

Glazura naścienna ma oczywiście ogromne znaczenie, gdyż to głównie ona dyktuje styl w jakim urządzimy łazienkę. Ale spróbujmy poszukać czegoś oryginalnego. Czasem jeden, dwa kafle, z niebanalnym wzorem czynią cuda.

Łazienka kojarzy się głównie z kąpielą. A jak kąpiel to morska bryza. A jak orzeźwiająca morska bryza może luksusowy jacht? Łazienka utrzymana w konwencji Yacht Clubu sprawi, że kąpiel w fantazyjnym drinkiem w dłoni będzie przyjemnością i zmysłową podróżą. Może poczujemy pachnący latem zefirek na twarzy. Ozdoby w stylu marynistycznym, kolorowe, zabawne lub nostalgiczne nadadzą łazience klimat luksusu.

Rustykalna z dodatkami słonecznego drewna, postarzonymi lustrami i bibelotami z lamusa. Stylowe osłonki na doniczki, lampiony. To wszystko stworzy nam klimatyczne wnętrze z romantyczną nutą. Podczas kąpieli można będzie zatopić się w myślach i przyjemnych wspomnieniach.

Nie wszystko musi być praktyczne. Każdy drobiazg, każda ozdoba, które służą poprawie naszych wnętrz a tym samym naszego samopoczucia są niezbędne. Łazienka to integralna część domu o ile nie najważniejsza. Możemy nie mieć osobnego salonu czy sypialni. Gotować da się w kuchennym aneksie ale czy możemy nie posiadać łazienki?

Dodaj komentarz