Odkorkowane inspiracje

Każdy z domowników może zostawić na niej swój ślad. I nie muszą to być tylko listy zakupów czy spraw do załatwienia

Korek jako tworzywo jest niezwykle wdzięcznym materiałem o szerokim zastosowaniu. Korek spotkamy w podkładkach śniadaniowych, wykładzinach czy tapetach. Niezwykle użytecznie sprawdza się także w tablicach naściennych.

Tablica korkowa nie musi być nudnym sprzętem służącym jedynie do przyczepiania notatek ku pamięci. Gdy na korkowej tablicy umieścimy coś co przykuwa uwagę może ona stać się niebanalną ozdobą wnętrza.

Wachlarz zastosowań dla tablicy korkowej jest przeogromny. Od funkcji czysto praktycznych po dekoracyjne. Tablice korkowe stosowane są w szkołach, biurach, sklepach i w domu. Nas interesują te używane głównie w domach.

Miłość do przedmiotów niebanalnych może ze zwyczajnej tablicy korkowej uczynić nietuzinkową ozdobę.

Domowe galerie

Piękne, ekspresyjne, pełne kolorów dzieło naszego dziecko na świeżo pomalowanej ścianie? Zna to każdy rodzic. Trudno stłamsić takie wyrazy artyzmu. Ale gdyby zafundować dzieciakom fikuśne tablice korkowe, kolorowe pinezki i zachęcić do ekspozycji dzieł jak w prawdziwej galerii sztuki mamy gwarancję, że nasze ściany zachowają długi żywot. Nic tak nie uraduje małego artysty jak możliwość bezkarnego tworzenia a już możliwość wystawiania własnych dzieł sprawi mu niesamowitą frajdę.

Z czasem dzieci dorastają i ich wizje niekoniecznie muszą iść w parze z naszymi. Kolorowe miśki na ścianach, w pewnym wieku to już obciach.

Starszym dzieciom, tablica korkowa posłuży jako notatnik. Mogą do niej przyczepić plan lekcji czy karteczkę z ocenami z półrocza…lub coś innego.

Chłopcy zapełnią swoje korkowe tablice plakatami ulubionych drużyn piłkarskich lub wyciętym z gazety zdjęciem supernowoczesnego motocykla.

Dorastająca dziewczynka może na tablicy z korka wyeksponować swoją biżuterię. Korale, bransoletki czy kolorowe chusty mogą stworzyć całkiem ciekawą i nietuzinkową ozdobę ściany w dziewczyńskim wnętrzu.

Oryginalna tablica korkowa może okazać się niebanalnym urozmaiceniem kuchennego życia. Pani domu, może zachęcić domowników do wspólnego posiłku gdy każdego ranka przyczepi do niej całodzienne menu.

Codzienne niecodzienności

Korkowa tablica w kuchni, przedpokoju czy salonie może stanowić niebanalną i funkcjonalną ozdobę.

Każdy z domowników może zostawić na niej swój ślad. I nie muszą to być tylko listy zakupów czy spraw do załatwienia.

Jak pięknie byłoby wstać rano i ujrzeć na tablicy przypiętego kwiatka na dzień dobry. Która z Pań nie byłaby zachwycona takim promyczkiem z samego rana?

A jeśli nasz mąż wiecznie gubi skarpetki? Można podarować jemu i sobie dobry humor na cały dzień. Gdyby wieczorem przypiąć mu czyste skarpetki do tablicy korkowej po znalezieniu ich rano miałby zapewniony dobry nastrój na resztę dnia.

Tablica powinna przyciągać wzrok. Inaczej każdy przejdzie obok nie poświęcając jej nawet jednego spojrzenia.

Jako jeden ze sposobów komunikacji, w biurze może ona służyć tylko i wyłącznie sprawom służbowym. Zawalona masą karteczek, fiszek i innych nieciekawych bzdurek nie przyciąga uwagi. Jakże często mijamy takie tablice obojętnie. Jeśli jednak będzie to tablica w oryginalnej ramie a szef przy notatce o pracy po godzinach domaluje filiżankę kawy i uśmiech, powinien mieć gwarancję, że info dotrze do każdego.

Tablica korkowa to niezastąpiony gadżet o wielorakim zastosowaniu. Wszędzie, w domu, w pracy, restauracji czy hotelu możemy spotkać tablice korkowe. Albo nas zachwycają albo ich nie dostrzegamy. To taki cichy pomocnik, który ogarnia wraz z nami codzienne sprawy. Możemy potraktować ją całkiem przedmiotowo ale możemy także podarować jej trochę duszy.

Tablica korkowa może umilić pracę w domu czy biurze jeśli tylko wykażemy się odrobiną inwencji twórczej. Jeśli nie mamy chęci czy pomysłów można zakupić tablicę która będzie stanowić ozdobę sama w sobie.

Dodaj komentarz