Czas jest tym krótszy, im bardziej szczęśliwy

Nasze życie to ludzie, miejsca i czas jaki spędzamy wśród nich. Otoczmy się pięknem tak ludzkich istnień jak i przedmiotów wokół nas.

Tanto brevis omne quanto felicius tempus!

Czas jest tym krótszy, im bardziej szczęśliwy. Znacie to?

Gdy jest już piątek to za kilka godzin zacznie się weekend. Masz zaplanowaną imprezę w gronie znajomych i sobotni dzień z nowo poznanym, fantastycznym chłopakiem. Siedzisz w pracy, czas wlecze się jak flaki z olejem a wskazówki zegara stoją w miejscu jakby ktoś je zaczarował. Masz wrażenie, że czas się zatrzymał.

Męczy Cię już to ciągłe wpatrywanie się w ścienny zegar lub sprawdzanie godziny w telefonie. Ale nie możesz się powstrzymać.

Uff, wreszcie możesz wyjść. Spieszysz się bo zabawa zaczyna się o 18-tej, a czas ucieka. Na imprezie bawisz się wyśmienicie. Ze zdumieniem stwierdzasz, że minęło już pięć godzin. Jak? Kiedy? Sobota, też zleciała jak z bicza strzelił. Teraz spotkacie się dopiero za trzy dni. Strasznie długo trzeba czekać.

W poniedziałek znów trzeba wstać rano i zacząć ponowne odliczanie.

Czas to pojęcie względne. Każdy, zapewne nie raz, miał okazję się o tym przekonać. To nasze odczucia i emocje sterują postrzeganiem czasu, gdyż jak wiemy biegnie on nieubłaganie równomiernie i płynnie. Niezależnie od czynności jaką wykonujemy.

Dodaj komentarz