Doniczkowe aranżacje

Balkonowe kompozycje kwiatowe są namiastką prawdziwych ogrodów, jakich brakuje mieszkańcom miast.

Kwiaty są ważnym elementem wystroju wnętrza. Rośliny kwitnące, o ciepłej barwie płatków, przełamią i złagodzą surowość najbardziej nawet minimalistycznego wnętrza. Dodadzą energii stonowanym wnętrzom w stylu skandynawskim. Podkreślą sielski styl prowansalski i romantyczną nastrojowość rustykalnego.

Kwiaty doniczkowe, dzięki swym niepowtarzalnym kształtom i ogromnej gamie barw jakimi obdarzyła je natura, stwarzają nieograniczone wręcz możliwości aranżacyjne. Ale choć piękne same w sobie, potrzebują godnej oprawy. Najpiękniejszy kwiat, może sprawić wrażenie marnego badyla jeśli obsadzimy go w plastikowej doniczce z marketu.

Europa poznała storczyki dzięki odkrywcom Ameryki. Były one także przywożone z Afryki przez wielbicieli Czarnego Lądu. Ich unikalna uroda sprawiła, że były one dostępne jedynie dla najzamożniejszych. Ofiarowano je, jako egzotyczne dary władcom europejskich królestw. I choć dziś pięknem storczyków możemy się cieszyć w naszych skromnych progach to nadal jest to kwiat luksusowy i taka powinna być także jego donica. Finezyjna budowa storczyka wymusza wręcz nietuzinkową donicę.

Gdy za oknem sypie śnieg, mieszkanie ubarwią różowe cyklameny. Ustawione w szeregu, w identycznych, niewielkich doniczkach na parapecie zaróżowią i rozweselą zimową szarugę. Urocze małe kwiatki w niebanalnych donicach wniosą do wnętrza odrobinę letniego ciepła.

Majowe konwalie, pochylające skromnie swe kwiatki ku ziemi, zniewalają zapachem. Piękne na rabatkach lub w swym naturalnym .środowisku dobrze się czują także w doniczce. Domowe konwalie, jeśli otoczymy je należytą opieką, będą pieścić nasze zmysły majowym zapachem już w lutym. Doskonale prezentują się w metalowych wanienkach i prostych, jasnych donicach.

Nie każdy posiada ogrodnicze zacięcie ale wszyscy lubimy przebywać wśród roślin. Być może mają one w sobie jakąś magiczną siłę przyciągania. Dlatego staramy się na naszych balkonach stworzyć sobie mały, prywatny ukwiecony raj, na którym chętnie spędzamy wieczory. Balkonowe kompozycje kwiatowe są namiastką prawdziwych ogrodów, jakich brakuje mieszkańcom miast. Dodajmy do tego niebanalne donice, które harmonijnie upiększą balkonowe czy werandowe oranżerie.

Z kwiatami rzecz ma się podobnie jak z wykwintnym daniem. Najwyśmienitsze, podane na plastikowym, jednorazowym talerzu straci swe walory. Małe, niepozorne hiacynty, jakie masowo zalegają w kwiaciarniach zyskują na urodzie jeśli zafundujemy im elegancką doniczkę. Warto pamiętać, że tak jak odpowiedni makijaż i ubiór eksponuje urodę kobiety i z szarej myszki może ona się przerodzić w zmysłowego wampa tak efektowna doniczka zaakcentuje piękno rośliny.

Niebanalna donica o niepowtarzalnej formie lub unikalnym kolorze może być oryginalnym podarunkiem. Bukiet kwiatów, darowany kobiecie, można zamienić na kwiat doniczkowy gdzie doniczka będzie dodatkowym suwenirem. Piękny kwiat w doniczce będzie ją cieszył dłużej a każdorazowy kontakt z roślinką przywoła ciepły uśmiech na wspomnienie osoby która go podarowała.

Dodaj komentarz